Waga w skupie zboża? Skupy zboża to nowocześnie zarządzane firmy. Potrzebna jest kontrola i monitoring czynności oraz zasobów. Podstawową informacją wykorzystywaną w skupie jest ilość czyli masa przywożonych plonów. Niezbędna jest więc waga samochodowa z wygodnym oprogramowaniem. Warto również badać jakość przyjmowanego zboża, co wiąże się z zakupem co najmniej analizatora NIR i wilgotnościomierza. W […]
Skupy zboża to nowocześnie zarządzane firmy. Potrzebna jest kontrola i monitoring czynności oraz zasobów. Podstawową informacją wykorzystywaną w skupie jest ilość czyli masa przywożonych plonów. Niezbędna jest więc waga samochodowa z wygodnym oprogramowaniem. Warto również badać jakość przyjmowanego zboża, co wiąże się z zakupem co najmniej analizatora NIR i wilgotnościomierza. W miarę rozwoju skupu przyda się również automatyczna sonda poboru próbek. Możemy dostarczyć wszystkie te urządzenia. Jako jedyna firma w Polsce zapewniamy kompleksową obsługę skupów w zakresie wag samochodowych, urządzeń laboratorium zbożowego i sond do poboru prób.
Najlepszym rozwiązaniem w skupie ziarna będzie waga złożona z prefabrykowanych stalowo-betonowych pomostów. Właściciele skupów często pytają o wagi stalowe, jednak waga betonowa jest tańsza niż i bardzo trwała. Największym powodzeniem wśród klientów sektora agro (skupy i gospodarstwa) cieszy się waga samochodowa Compact, która stanowi doskonały stosunek ceny do jakości. Prefabrykowany pomost wykonany jest ze stalowej ramy z kratą zbrojeniową w środku, zalanej betonem C35/45 W8 F150. Takie gotowe pomosty wraz z kompletem wysokiej klasy czujników i miernikiem przywozimy do Klienta i montaż wagi zajmuje tylko kilka godzin.
Należy oczywiście rozważyć czy waga ma być najazdowa (wyniesiona ponad grunt), czy zagłębiona (równa z gruntem). Decyzja ta najczęściej uwarunkowana zabudową i układem placu, na którym chcemy posadowić wagę. Wybór wersji zagłębionej sprawdzi się, gdy brakuje miejsca, natomiast wybór wagi najazdowej to mniejsza ilość prac budowlanych.
Kolejną ważną decyzją jest długość wagi. Najczęściej wybierane są wagi 18 m, natomiast minimalną rekomendowaną długością w skupie jest 14 m (pozwoli zważyć ciągnik siodłowy z naczepą czy dwie przyczepy).
Często pomijaną, aczkolwiek istotną kwestią jest wybór przewodów łączących czujniki. Ze względu na większą obecność gryzoni w obrębie skupu czy przy wagach zlokalizowanych przy polu rekomendujemy zastosowanie przewodów z oplotem ze stali nierdzewnej. Są one zdecydowanie bardziej odporne niż tradycyjne przewody.
Oferujemy również wszelkiego rodzaju akcesoria dodatkowe i systemy usprawniające obsługę wagi. Zastosowanie ich w skupie nie jest zawsze niezbędne, aczkolwiek zdecydowanie warto zaopatrzyć wagę w wyświetlacz, kamerę monitoringu i system wagowy z drukarką.
Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że pewne prace Klienci z sektora agro są w stanie wykonać samodzielnie, zwłaszcza w zakresie prac związanych z przygotowaniem terenu. Nasi doradcy zawsze szukają najlepszych rozwiązań dla Klienta i ustalają optymalny podział obowiązków między stronami.
Jesteśmy największym producentem wag samochodowych w Polsce. Zajmujemy się również tworzeniem systemów wagowych, dedykowanego oprogramowania, a także sprzedażą, serwisem i legalizacją wag przemysłowych. Możemy spiąć wszystkie Twoje wagi w jednym oprogramowaniu, a nawet zintegrować je z używanym przez Ciebie systemem.
Nadal nie masz pewności, jakie rozwiązanie wagowe będzie dla Ciebie odpowiednie? Zamów rozmowę z naszym ekspertem. Możemy też bezpłatnie przyjechać na wizję lokalną w Twoim skupie.