Obie te funkcje, występujące w różnych typach wag, często są mylone ze sobą. Ponieważ zarówno tara, jak i zero to funkcje mające kluczowe znaczenie dla otrzymania dokładnych pomiarów ważenia, ważne jest, abyśmy wiedzieli czym są i kiedy należy ich używać. # mobilne ważenie Jaka jest różnica między zerem a tarą? Funkcja tary jest znacznie częściej […]
Funkcja tary jest znacznie częściej stosowaną funkcją. To pojęcie oznacza masę samego opakowania. jest to różnica między całkowitą masą towaru z opakowaniem a masą towaru bez opakowania. Mówiąc prościej, tara służy do usuwania wagi przedmiotu, którego nie chcemy uwzględniać w ogólnym pomiarze wagi. Może to być miska do ważenia mąki lub cukru do pieczenia lub może to być pojemnik na śruby podczas korzystania z funkcji liczenia sztuk na wadze. Co ciekawe, możemy także tarować wiele przedmiotów po kolei, na przykład przy ronieniu ciasta można odważyć mąkę w misce, wytarować wagę, a następnie odmierzyć odpowiednią ilość cukru w tej samej misce, oszczędzając czas i zmywanie!
Funkcja zerowania na wadze różni się od funkcji tarowania, ponieważ powinna być używana tylko wtedy, gdy na szalce nie ma nic, a wyświetlacz nie pokazuje „0”. Waga może nie odczytywać „0” z powodu kurzu, brudu lub wilgoci na szalce lub w przypadku upuszczenia ciężkiego przedmiotu na wagę. Najbardziej narażone są na to wagi precyzyjne i analityczne, ze względu na ich wysoką czułość. Funkcja zerowania zasadniczo koryguje prawdziwe zero na wadze i informuje ją, że na szalce nie ma nic. Funkcji zera należy też używać po zakończeniu ważenia z funkcją tarowania. Jeśli wytarujemy pojemnik ważący 200 gramów, zważymy produkt, a następnie usuniemy tarowany pojemnik z wagi – wyświetlacz pokaże minus 200 gramów. Wówczas przycisk zero powinien być użyty do wskazania wadze prawdziwej wartości zero.
W każdym momencie zapraszamy do kontaktu z Doradcami, którzy pomogą dobrać najlepszy produkt do Państwa potrzeb.